fbpx

10 trendi sotsiaalmeedias aastal 2020

Hoiame Sinu eest pilku peal sotsiaalmeedia uuendustel, et saaksid kas ise, või siis meie abiga, pakkuda oma jälgijatele kvaliteetset ning kaasahaaravat sisu. Alanud 2020. aastal tundub olevat teemaks “tagasi juurte juurde”, sest fookuses on olla päris. Alljärgnevas postituses jagame kümmet mõtet seoses erinevate kanalitega – osad on läbi katsetatud juba eelmisel aastal ja osad, mida soovitame kindlasti ise järgi proovida.

 “Like” on minevik

Eelmise aasta lõpus sai hoo sisse “Like” arvu varjamine Instagrami postituste all, muutes kanali sarnasemaks päris maailmaga ning peites võimaluse selle abil end võrrelda teistega. Instagrami algne südamesoov oli liita postitused, mis tehtud hetke ajendil kokku ja anda võimalus neid jagada ühel platvormil. Keegi ei näinud ette, et sellest saab e-kaubanduse ning veebiturunduseks mõeldud platvorm, kus iga samm on analüütiliselt paika pandud. Kuna keegi teine, välja arvatud konto omanik, enam seda jälgida ei saa, kaob ära teatav võistlusmoment ning kasutajatelt võetakse ära pinge postitada liialt lavastatud pilte. See toob tagasi loomulikud toidupildid, ägedad hetked sõprade keskel, loomad ja ehtsad emotsioonid.

Siirad mõjuisikud

Seoses päris maailma tagasi jõudmisega Instagrami koguvad iga päevaga populaarsust mikro mõjuisikud, kes näitavad elu kõige lihtsamas võtmes. Fotomeigiga trennifotod on kasutajate jaoks läbinähtavad ja kõik teavad, milline trennist tulnud inimene tegelikult välja näeb. Fookus on päris persoonidel, kes ei pelga olla nemad ise, ei jälgi kellaaegasid ega kuupäevi, millal postitada ning on loovad äratades äratundmisrõõm meis kõigis. Jah, neil ei ole kümntetes tuhandetes jälgijaid ja postitused ei käi läbi miljonite uudisvoost, ent ka nende jälgijaskond on päris ja koostööd mõjuvad siiramalt.

Tere tulemast, TikTok

Alla 16 aastaseid ei näe enam ammu Facebookis aega veetmas ja nende jaoks on see koht, kus viibivad nende vanemad ja vanavanemad.  Generatsiooni Z peamine platvorm ka aastal 2020 on TikTok. TikTok on video sisule orienteeritud nutiplatvorm, kuhu saab postitada enda tehtud liikuvat pilti ja piiramatult vaadata teiste loodud sisu. Sealne suhtlusvõrgustik on võtnud vinged mõõtmed – tänaseks on rakendusel üle maailma rohkem kui 500 miljonit aktiivset kasutajat. Kanali sihi võib kokku võtta, kui segada kokku Snapchati ja Youtube võimalused. Kuigi rakendus sai alguse 2016. aastal täiesti tavalistest noortest, siis nüüdseks on Tiktoki kontod loonud ka erinevad kuulsused, luksus- ja reisiblogijad ning muidugi staarsuunamudijad.

Video enne pilti

Koos Tiktoki tulekuga kasvas populaarsus videote tarbimise osas ning ka teiste sotsiaalmeedia kanalite algoritmid andsid sellele hoogu juurde. Nii Facebook, kui ka Instagram on oma uuendusi tehes võtnud arvesse, et orgaaniliselt levivad esmalt videod ja siis tuleb järgi seisev visuaalne sisu. Seetõttu tekkis ka mõni aeg tagasi Instagramile IGTV, mis on omakorda midagi TikTok ja YouTube kanali vahepealset, olles neist kahest spontaansem ja hetketegevustele ajendatud. Vähem lavastamist ning rohkem filmitud siiraid hetkeemotsioone, sest päris elu on tegelikult ka parem.

IGTV

Ja jätkame ikka video lainel! Ausalt, läks väga kaua läks aega, et Instagrami kasutajad võtaks IGTV omaks ja hakkaks ka seda võimalust aktiivselt kasutama. Jaanuariks 2020 on tegemisi selle võimaluse abil salvestamas mitmed blogijad, meikarid ja muud mõjuisikuid. IGTV video peab olema minimaalselt 1 minut ja maksimaalselt 15, kui laed oma nutitelefonist või 60 minutit, kui teed seda veebist.  Inglismaa ja USA turundajad kasutavad ka seda võimalust aktiivselt toodete ning teenuste reklaamiks ning enam ei lähe kaua, kui ka kohalikud selle aktiivsemalt omaks võtavad. See on ajajoone ja Storyde kõrval kindlasti kolmas sound, kuhu poole turundajad peaksid vaatama ja seda oma turunduseelarvesse sisse kirjutama.

Sätitud ja planeeritud Instagram Story´d

Nii Instagramil kui ka Facebookil on olemas Story funktsioon, mis on tugevalt pead tõstmas ka ettevõtete brändingus. Brändid arvestavad juba täna oma strateegiates mõlema võimalusega – nii ajajoone kui ka Story’dega ja see annab tublisti nähtavust juurde. Story´d annavad võimaluse suhelda oma jälgijatega, lisada küsimusi ning näidata rohkem vahetut elu. Kui Instagrami Story’d on Eesti turundusmaastik väga hästi omaks võtnud, siis Facebook alles kogub tuure ja Story’sid liigub vähe. Ehk on see siin just Sinu võimalus jälgijatele silma paista ja tee ette näidata?

Kõik on mõjuisikud

Suur ettevõte võib toota sisu kasvõi terve päev, ent sõprade-tuttavate loodud materjal on tublisti usutavam – eks? Üks väike nipp on kutsuda üles kõiki saama osaks just Sinu kaubamärgist, brändist ja sellepärast on mitmed loonud endale tugevad märksõnad/ hashtagid. Eestis on ühed  populaarsemad River Islandi #ImWearingRI, Breden Kidsi #kuimütssiisbreden ja Nocco spordijookide #areyounoccoenough. Käsi püsti, kes sooviks näha oma sisu suure brändi ajajoonel või saada teavitust, et maailmanimi on jaganud just tema Story´d?

Instagram ja Facebook kui ostukanal

Instagram on ammu juba midagi enamat, kui koht, kuhu postitada pilte oma toodetest ja teenustest. Sellest on kasvanud välja e-kaubanduse üks vormidest, kus ettevõtetel on võimalik linkida pildi peal otse oma toodetele ja suunata inimesed neid ka kohe ka ostma. Sama võimalus on ka Facebookil, sest mida vähem pean inimene klikke tegema, seda kergem on ka temal. 

Pikem pealkiri on parem

Instagram on muutnud taktikat, mistõttu on parima Instagrami pildi pealkirja pikkus kasvanud aastaga kaks korda. Aastal 2020 on see 405 tähte koos tühikutega, mis on umbkaudselt 65-70 sõna ja lisa kindlasti juurde emotikone, sest need tõmbavad tähelepanu. Omalt poolt soovitame ka märksõnad lisada kohe pildi alla ning vali just need, mis kõnetavad ning millel on vähem kui 50 000 märkimist, sest see lisab nähtavust ka Sinu postitusele või loo märksõnad ise.

Ootame põnevusega, mida veel aasta 2020 toob. Hea meelega areneme koos ning muidugi hoiame ka Sind kursis. Ole valmis katsetama ja mõne aja pärast on uuendused nii omased, et ei oskagi enam teisiti. 2019. aastal veetis keskmine kasutaja päevas sotsiaalmeedias 2 tundi ja 23 minutit ja minnes ajalukku, siis 2015. aastal oli see veel alla kahe tunni, 1 tund ja 49 minutit. Kui tunned, et sooviksid oma aja sel aastal mujale panna, siis siinkohal saame abiks olla. Kirjuta või helista meile ning hakka mõtlema, mida teeksid iga päeva lisaks saadud 2 tunni ja pea 30 minutiga?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *