fbpx

Tehisintellekt turunduses aitab suurendada tulemuslikkust ja hoida kokku kulusid

Tehisintellekti roll kommunikatsioonimaailmas aina kasvab ning kasutusviise tegemaks protsesse efektiivsemaks ja paremaks on mitmeid. Statista sõnul on juba täna rohkem kui 80% spetsialistidest üle maailma integreerinud oma turundustegevustesse tehisintellekti. AI kaasamine tänapäeva turunduses on ülioluline, pakkudes erinevaid võimalusi sisuloomeks ja muidugi protsesside automatiseerimiseks, mis kõik omakorda aitavad suurendada tulemuslikkust ja hoida kokku kulusid.

Viimase aja silmapaistvamaid AI-tööriistu turunduses on kahtlemata ChatGPT ning seega keskendume blogipostituses suuresti kurikuulsale vestlusrobotile. Erinevaid programme on täna turul aga lisaks sellele mitmeid ning nii leiad pea igale vajadusele toetava abimehe. Turundusmaastikku on muutmas ka personaliseeritud piltide ja videote genereerimiseks mõeldud tehisarul põhinevad tööriistad.

Kindlasti on aga kõikide AI-tööriistade puhul tähtis meeled erksana hoida ning kõike kriitilise pilguga hinnata, sest vead ei ole haruldased. Niisiis säilitamaks usaldusväärsus oma publiku seas ole ettevaatlik ja kontrolli, kontrolli, kontrolli.

Tehisintellekt kui isiklik assistent

Administratiivskohustusi on igal ametikohal ning kuigi tegemist on enamasti lihtsate ülesannetega, võivad need võtta väärtuslikku aega, mida saaks kasutada loovamate projektide jaoks. Niisiis järgmine kord kui on vaja koostada koosoleku märkmete põhjal detailne kokkuvõte, teele panna sisukas vastus e-kirjale või plaan kogu nädalaks, pöördu vestlusroboti poole ning säästa aega. Nii saad ise keskenduda teistele ülesannetele ja kasutada oma aega tõhusamalt ning produktiivsemalt.

Siinkohal mainiksime ära tänapäeva multikultuurses maailmas vajaliku, kuid ajakuluka tegevuse, milleks on tõlkimine. Kui sihtrühmaks laiem publik, ei saa üle ega ümber sisutekstide tõlkimisest, olgu need siis sotsiaalmeedia platvormidel, kodulehel või tavameedias. Tehisintellekti kasutamine protsessis on hea võimalus hõlbustada ja kiirendada mitmekeelse kommunikatsiooni väljakutseid ning säästa ressursse.

Küll aga peab meeles pidama, et tõlgitud tekstid vajavad tihtipeale toimetamist, seega ei tasu pimesi AI poolt genereeritud tekste avaldada. ChatGPT võib olla suureks abiks tõlkimisprotsessis, aga on oluline jälgida sisu kvaliteeti ning vajadusel teha vajalikke kohandusi enne nende avaldamist.

Tehisintellekt kui ajurünnaku partner

Turunduses on ajurünnakud üliolulised, genereerimaks uusi ideid ning leidmaks loomingulisi lahendusi turunduskampaaniatele ja sisuloomele. Tehisintellekti kasutamine ajurünnakute kaaslasena avab uusi võimalusi, pakkudes loovat inspiratsiooni ning innovaatilisi ideid kiiresti – eriti kasuks tuleb see siis, kui endal pea tühi ning ei oska kuskilt peale hakata. Siin on hea AI-tööriista kasutada kui vestluspartnerit, põrgatades ideid edasi-tagasi, arendades mõtteid ning leides aina uusi vaatenurki.

Olgu ajurünnakut vaja genereerimaks sotsiaalmeedia postituste ideid järgmiseks kuuks, sisutekste ettevõtte blogisse või on vaja abi turundustegevuste mõtetega kommunikatsiooniplaani lisamiseks, võivad AI-tööriistad tohutult abiks olla. Lisaks sisuloome ideedele võivad ajurünnakud vajalikud olla ka näiteks persoonade loomisel, kriisikommunikatsiooni koostamisel, uute toodete või teenuste turustamisel ja palju muud. Siin on aga tähtis sisestada konkreetseid juhiseid, et õigete mõteteni jõuda. Toome välja mõned näited, mida personaliseerides jõuab vajalike ideedeni:

  • Too 5 ideed blogipostitusteks teemal sotsiaalmeedia.
  • Anna 3 viraalset Instagram Reels ideed kommunikatsiooniagentuuri reklaamimiseks.
  • Loo 4 küsimust Instagram Story Poll ehk küsitluse jaoks teemal kodukontor.
  • Too välja 4 persoonat, kes ostavad regulaarselt värskeid lilli.
  • Minu ettevõte on tuntud sotsiaalmeedia sisuloome poolest. Andke mulle 10 blogipostituse ideed, mis võivad seda meie publikule edastada.

Ajurünnakuks AI-tööriistadele on juhiseid muidugi tohutult ning nende abil on võimalik kohandada ja genereerida ideid vastavalt konkreetsetele vajadustele ning eesmärkidele.

Tehisintellekt kui sisulooja

Turunduse üks ajamahukamaid osi on kahtlemata sisuloome – olgu see siis pressiteated, blogipostitused, sotsiaalmeedia sisutekstid või midagi muud. Kõige sellega saab täna aidata ka tehisintellektil põhinev vestlusrobot ChatGPT. Küll aga on ka siinkohal tähtis rõhutada, et tegemist on siiski abimehega ning kõik loodud tekstid vajavad kindlasti tugevat toimetamist.

Meie soovitame tekstide loomisel võtta AI sisu vaid aluseks ning sealt ise edasi täiendada või luua ise põhjalik kondikava ja abi küsida lõikude sisukamaks kirjutamisega. Kasutades sellist lähenemist, saame säästa aega, vähendada kulusid ja tagada järjepidevuse oma turundustegevustes, mis lõppkokkuvõttes suurendab kaasatust ja tulemusi. Niisiis kui tunned, et enda kirjutatud tekst veidi pealiskaudne, liiga lühike, hoopis liiga pikk või vajab täiendamist, võib tehisarult saadud sisu olla just see, mis aitab sul oma sõnumi tõeliselt särama panna. Siinkohal on tähtis meeles pidada, et vaja on veidi harjutamist, õppimaks, kuidas õigesti sõnastada, mida soovite oma AI-tööriistaga luua. Kui see oskus on omandatud, saab tehisintellektist võimas tööriist, mis viib sisuloome täiesti uuele tasemele.

Sisuloome ei koosne aga ainult tekstidest, suur osa on sellest ka visuaalid ning täna saab AI sellegagi aidata. Tehisintellektil põhinevad tööriistad võivad luua graafikat, kujundada logosid ja isegi toota või monteerida videoklippe, pakkudes seeläbi turundajatele veelgi suuremaid võimalusi oma loovuse väljendamiseks ja sihtrühmani jõudmiseks. Nii on võimalus näiteks Canva platvormil kasutada AI-põhiseid funktsioone, et täiendada oma disainilahendusi – automaatselt kujunduste suuruste muutmine vastavalt erinevatele sotsiaalmeedia platvormidele, analüüsida varasemat sisu ning selle põhjal saada soovitusi alternatiivsete disainiideede osas ning kohendada juba olemasolevaid visuaale. Samuti on võimalik täielikult uusi pilte luua ChatGPT loojate poolt turule toodud DALL-E tööriistaga, mis muudab sinu ideed visuaalseks sisuks. Võimas abimees suudab luua pilte tekstiliste kirjelduste põhjal – vaja on vaid kirjutada konkreetne juhis ning AI loob sulle visuaali. Ka siin võtab alguses tööriista kasutamine veidi praktiseerimist ning tulemused ei pruugi alati olla perfektsed. Enamasti soovitame sotsiaalmeedias ja kampaaniates kasutada siiski omaloodud sisu, kuid vahetevahel on vahva edasi anda mõnda oma mõtet visuaalina ning AI sellega aidata saab.

Tehisintellekt on tee leidnud turundusse ning need, kes õpivad sellel põhinevaid tööriistu kasutama, saavad säästa aega, suurendada tootlikkust ning neil on alati käeulatuses võimas abimees. Tehisintellekti integreerimine turundustegevustesse võib viia sisu uuele tasemele ja aidata ettevõtetel luua personaalsemat ning sihitud turundust.

Tähtis on leida endale sobiv tööriist, selle kasutamist harjutada ning mis kõige tähtsam – kõik faktid ja sisu ka ise üle vaadata, et veenduda selle korrektsuses. Kui tehisintellekti kasutamine täiustatud, on tegemist võimsa vahendiga, mis võimaldab turundajatel saavutada paremaid tulemusi ja jääda konkurentide seas silma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *