fbpx

Mis teeb LinkedIn platvormi eriliseks?

Digiajastul on sotsiaalmeedia platvormid muutunud nii üksikisikute kui ka ettevõtete jaoks asendamatuks tööriistaks, pakkudes võimalusi ühenduste loomiseks, lugude jagamiseks ning suhtlemiseks. Kui aga Facebook, Instagram, TikTok ja teised on end sotsiaalmeediamaastikul kindlalt kinnitanud, siis ka LinkedIn on leidnud oma niši, olles oluline eriti just ettevõtete ja spetsialistide jaoks.

LinkedIn kanalis üldiselt turundamisest oleme rääkinud ka varasemas blogipostituses. Kuid, et võtta meediumist maksimum, on oluline teada, kuidas see erineb teistest platvormidest ning mida peaks pidama meeles seal navigeerides.

Laienda oma professionaalset haaret

Kui teistes domineerib meelelahutus, siis LinkedIn on keskkonnana paik, kus üksikisikud ja organisatsioonid osalevad sisukates aruteludes, jagavad valdkonnakeskseid teadmisi ning loovad võrgustikke, mis põhinevad karjäärieesmärkidel. Üle 900 miljoni tööotsija, värbaja ning oma ala eksperdi üle maailma on sinna kokku kogunenud, et edendada tähelendu ning end mõtteliidrina kehtestada.

Selgelt on fookus ärilt ärile ehk B2B võrgustikul, mis seab esikohale professionaalsuse. Niisiis ei sihi brändid oma postitustega potentsiaalseid kliente, vaid hoopis oma järgmisi töötajaid, koostööpartnereid või ühiste huvidega ettevõtteid. See kõik aga tähendab, et postitus, mis Instagram ja Facebook seinal toimib, ei pruugi olla sama edukas LinkedIn uudisvoos. Erinevad sihtrühmad vajavad unikaalseid sõnumeid ja visuaale ning nii peab ka strateegia erinema.

Mida sisuloomes arvesse võtta?

LinkedIn´i algoritm, mis määrab, kellele ja paljudele postitusi näidatakse, põhineb kolmel aspektil – asjakohasus, ekspertiis ja kaasamine.

Asjakohasus kindlale sihtrühmale on oluline, sest ainult nii leiad õige võrgustiku, milleni turundusega jõuda soovid. Enne kui postituste koostamiseni jõuda, peab igaüks mõtlema, kelleni oma sõnumiga jõuda tahetakse. Igal sisul on oma turg ning LinkedIn’i süsteem põhineb küsimusel – kellele see asjakohane on? Mõelge, milliseid teadmisi teil on inimeste abistamiseks pakkuda. Just see on see, mis aitab teil jõuda õige vaatajaskonnani.

Ekspertiis teemal, millest postitus räägib, on võtmeosa platvormi strateegiast. Kui midagi postitatakse, hindab platvorm lisaks postituse väärtusele ka autorit ennast ning seda, kas postituse valdkonnas ollakse ekspert. Seega on tähtis valida üks kindel valdkond ning sellel alal end positsioneerida eksperdina.

Kaasamine postituste kommentaariumis ootab sisukaid arutlusi vastaval teemal. Postituse koostamisel peab mõtlema seega, kuidas sa oma sihtrühma saaksid kaasa rääkima kutsuda. Küsi küsimusi, uuri teiste osapoolte arvamusi ning edenda teemat kommentaarides veelgi edasi.

Postitused peaksid olema kergesti loetavad, näitama sinu teadmisi, jagama unikaalset vaatenurka ning julgustama arutlusi. LinkedIn kanalis on esikohal relevantsus ning kvaliteet üle kvantiteedi.

Hootsuite andmete kohaselt on parimateks aegadeks postituse üleslaadimiseks aastal 2023 LinkedIn lehele kesknädalal – täpsemalt teisipäeva või kolmapäeva hommikul kell 9. Statistika näitab, et LinkedIn on kõige kasutatavam traditsioonilistel tööpäevadel ning kui nädala algul ollakse platvormil rohkem aktiivsed, siis nädala jooksul aktiivsus langeb. Küll aga on iga sihtgrupp unikaalne ja seega soovitame oma kontol ringi uudistada, sest just nii võid avastada selle kõige sobivaima rütmi sisu jagamiseks.

Ideid postitusteks

Enne kui aga sisu looma saab asuda, peab olema üks hea idee, kust alustada. Siin paar meie lemmikut, kust siis oma mõtet juba edasi arendada.

  • Vastus aktuaalsele küsimusele sinu valdkonnas,
  • Ennustus, mida toob tulevik; mis trendid ees ootavad,
  • Top 10 nimekiri,
  • Enda või kliendi edulugu,
  • Infograafik,
  • How to list“ ehk kuidas midagi teha või saavutada,
  • Nipp, mis sind aidanud on,
  • Huvitav statistika,
  • Asjakohase artikli jagamine,
  • Tiimi tutvustamine.

LinkedIn erineb teistest sotsiaalmeedia platvormidest oma selge keskendumise tõttu professionaalsusele ja ärisuhtlusele. Seda ainulaadset B2B-suunitlust meeles hoides, otsivad brändid pigem potentsiaalseid töötajaid, koostööpartnereid või ühiste huvidega ettevõtteid, mitte otseselt kliente. Seega nõuab LinkedIn sisustrateegia teatud eripärasid, mis rõhutavad klientidega suhtlemise asemel asjakohasust, ekspertiisi ja publiku kaasamist. LinkedIn on tõeliselt eripärane lahendus ning tänu millele on võimalik jõuda inimesteni, kelleni tavapärastel sotsiaalmeediaplatvormidel ei pruugi jõuda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *