fbpx

Instagram kui turunduskanal – millele tähelepanu pöörata?

Instagram on üks mõjukamaid sotsiaalmeediaplatvorme, kus võimalust läbi piltide oma lugu jutustada kasutavad nii tavainimesed, suunamudijad kui ka kuulsused. Järjest enam liitub aga kanaliga ka ettevõtteid. Mil viisil on võimalik sellest massist välja paista ning muuta platvorm edukaks turunduskanaliks?

Sotsiaalmeedia on kõikjal maailmas järjest populaarsemaks muutuv meedium juba mitmed viimased aastad, kus keskmiselt veedetakse iga päev 147 minutit ehk kaks tundi ja 27 minutit. Ka eestlased on veebivõrgustikus järjest aktiivsemad ning toetudes 2021. aasta andmetele, on Eestis lausa 440 000 Instagrami kontot. Kuigi võib tunduda, et sellise hulga nii isiklike kui ka ettevõtete loodud kanalite seas säramine on pea võimatu, siis on mõned lihtsad, ent toimivad nipid, kuidas Instagramis tuntust kasvatada ning võimalikult laia sihtrühmani jõuda. 

Esteetika.

Kindlasti peaks olema profiili Instagramis meeldiv vaadata. Kasuta ettevõtte brändiraamatus olevaid toone, mis on äratuntavad ka mujalt. Jälgi, et visuaalid, mida kasutad, räägivad oma lugu nii eraldi kui ka lehel tervikuna.

Pilte võid alati ise teha või otsida inspiratsiooni pildipankadest. Esteetikat aitavad vajadusel toetada ka pilditöötlusprogrammid Adobe Lightroomi või Photoshopi, mis võimaldavad toonida need sarnaselt või lisada soovitud detaile, mis terviku veel paremaks teevad.

Visuaalse üldmulje loomise kõrval ei tohi aga unustada aga ka sisu, mis peaks peegeldama visiooni ning toetama sõnumeid, mida on soov edastada.

Teemaviited ehk hashtagid.

Teemaviidete lisamine on üks efektiivseimaid viise, kuidas oma sisu võimalikult suure hulga inimesteni viia. Nii kuvatakse sinu postitus koos kõikide teistega, kes vastavat viidet kasutanud ja seda siis kindla märksõna all.

Keskkonna kasutajad otsivad tihti konkreetseid märksõnu, leidmaks uusi inimesi, keda jälgida või informatsiooni ning sisu kindla teema kohta – seega viiteid lisades jõuad sinagi nendeni, kes valdkonnast või sisust huvituvad.

Hashtage kasutades peaks tähelepanu pöörama sellele, kui palju on vastavat sõna juba kasutatud ning eelistada pigem selliseid, millega on suurem lootus silma jääda. Näiteks ei soovita me lisada oma sisule märksõnu, mida on kasutanud miljon kasutajat.

Veel tasub kindlasti luua oma ettevõttele ainulaadne teemaviide või -viited, millega särada ja mis koondaks kõiki tehtud postitusi. Neid saab luua brändile, kampaaniale või miks mitte kasutada tervet hüüdlauset, mis ühendaks kõik vastava sisu.

Praegusel hetkel lubab Instagram teemaviiteid ühe postituse alla lisada kuni 30, kuid tegelikult tasub kasutada umbes viit, mis vastavat sisu ja sinu tegemisi toetavad. Tegelikult soovitame samu märksõnu kasutada ka keskkondades nagu LinkedIn, Facebook, TikTok, Twitter jne sisu luues, et need sealgi kanda kinnitada saaks.

Äramärkimine ehk tagimine.

Kui soovid jõuda võimalikult paljude inimesteni, siis ei tasu tagimist alahinnata. Märkides oma postitustes ära teisi brände,oma asukoha või ka mõlemad, aitab see levida sisul palju laiema vaatajaskonnani. Seda seetõttu, et mainitud kasutajad jagavad suure tõenäosusega seda konkreetset postitust edasi, tõstes niimoodi loodu nähtavust ja isegi kui nad ei kliki nupul „Jaga“, siis teeb võrgustiku algoritm oma töö.

Asukohta märkides jõuab sinu pilt nendeni, kes on selle piirkonnaga seotud või selle konkreetse koha platvormi otsingumootorisse sisestavad.

Storyd.

Postitused, mis aeguvad 24 tunni möödudes,on hea viis jagada loomingut mitme üksiku postituse asemel ühe kergesti läbi klikitava loona. Lisades Story’dele kleepse, linke ja interaktiivseid küsimusi annab see veel täiendava võimaluse publiku kaasamiseks. Nii saad jagada jälgijatele lisainfot oma tegemiste kohta, nendega suhelda ja brändi ainulaadset stiili tutvustada. Lisaks annab see võimaluse jagada publikule rohkem vahetut sisu, kus esteetika nii suurt rolli ei mängi.

Oma lood või siis Story´d saab hõlpsalt koondada kaustadesse profiilil – seda liigitust kutsutakse Instagram Highlights. Nii on võimalik luua eraldi kaust näiteks e-poe ostukampaaniale, reisisoovitused sättida vastavalt piirkonnale või miks mitte luua eraldi album, milline on KOMM Agentuuri igapäev.

Äramärkimisvõimalus on ka Story´del, seega kui näed, et keegi soovib sinu tähelepanu, siis vaata see kindlasti üle – kui sisu aga sobib, jaga see edasi oma kanalisse ja ära unusta öelda aitäh. Kui saad ka kriitikat, siis võta seegi vastu, sest ka negatiivne tähelepanu võib õigesti reageerides viia edasi.

Suhtlus.

Kahepoolne suhtlus on tähtis ja seda ka ettevõtte või brändi kontot hallates. Vestlusse astumise kõrval tuleb jälgida, laikida, kommenteerida ja olla üleüldiselt aktiivne, sest kõik needki tegevused suurendavad sisu nähtavust. Samuti näitab see välja, et hoolid oma jälgijatest, kostitades neid tähelepanuga. See aga omakorda tagab, et nad jätkavad konto jälgimist ja postitustega suhtlemist, sest nad teavad, et on ettevõttele olulised ning neid kuulatakse.

Järjepidevus.

Keegi ei võta vaevaks jälgida aktiivselt kontot, kuhu postitatakse korra kuus ja ka siis ainult reklaami. Seega ole tegus, loo atraktiivset ja kasuta lahendusi Instagramis ära mitmekülgselt. Võta aega vastata kirjadele ja kommentaaridele võimalikult kiiresti – nii tekib ettevõttel või ka persoonil oma jälgijatest enda armas kogukond.

Kui tegevus hästi läbi mõelda, on Instagram üks parimaid platvorme brändi nähtavuse kasvatamiseks ning võimalikult suure, erinevas vanuses publikuni jõudmiseks.

Veelgi olulisem on aga see, et kasutades ära keskkonna kõiki võimalusi, on võimalik luua oma klientidele virtuaalne oma kanal, kus osapooli seob usaldus ja lojaalsus. Võime julgelt öelda, et sellist võimalust pakuvad väga vähesed turunduskanalid. Just seetõttu nimetatakse Instagramis turundamist omaette kunstivormiks, mille valdamine tuleb ainult kasuks. Kui aga arvad, et igaüks jäägu ikka oma liistude juurde, siis kutsu appi KOMM Agentuur ja loome sinu ettevõttele ühe vinge Instagrami kanali või mitu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *